Szukaj

Żabka Polska sp. z o.o. rozszerza katalog win o morawskie propozycje

Potwierdza się rosnące zainteresowanie Polaków winami wysokojakościowymi. Świadczy o tym systematyczny rozwój ofert czołowych polskich sieci handlowych, uzupełniających propozycje półkowe o jakościowe wina spokojne i musujące, nierzadko pochodzące z niedostępnych wcześniej regionów. Takie wina znajdziemy także w sklepach należących do sieci Żabka Polska sp. z o.o.

Od dłuższego czasu sprzedaż wina w Polsce systematycznie rośnie, wraz z wartością tego rynku, szacowną obecnie na 3,4 mld zł rocznie. Współczesny konsument staje się świadomym klientem, stawiającym na jakość w dobrej cenie. Szukając wina, analizuje etykiety, zdobywając informacje o regionie pochodzenia, odmianie czy roczniku produkcji. Wie, że już za kilkanaście złotych jest w stanie kupić wino rocznikowe, zarówno spokojne, jak i musujące.

HS_RRAnalizując preferencje nabywcze klientów, na morawskie wina jakościowe postawiła sieć Żabka Polska sp. z o.o. W wyniku współpracy nawiązanej z firmą Bohemia Sekt (w Polsce reprezentowana przez spółkę Amazis.net), na półkach sklepów Freshmarket oraz Żabka pojawiło się jedno z najpopularniejszych i najbardziej docenianych morawskich win – Ryzlink rýnský (Rhein Riesling) producenta Habánské sklepy. To białe wino spokojne, o pięknym kolorze i wyczuwalnych aromatach owoców cytrusowych, jabłek oraz brzoskwiń. Polecane przez sommeliera, Andrzeja Strzelczyka, dostępne jest w cenie półkowej 19,99 zł.

Dodatkowo klientom sklepów Freshmarket oraz wybranych Żabka (ok. 350 sklepów w lokalizacjach o największym potencjale w sprzedaży win) proponuje się Bohemię Sekt rose demi sec – wyśmienite, półwytrawne wino musujące wytwarzane metodą charmat. Ta propozycja łączy w sobie świeży, kwiatowy aromat z wręcz aksamitną słodyczą, a kupaż przygotowywany jest według oryginalnej receptury z wysokiej jakości win białych i czerwonych najlepszych odmian. Bohemia Sekt rose demi sec dostępne jest za kwotę 23,99 zł.

Morawskie wina jakościowe w sklepach Freshmarket oraz Żabka dostępne są od połowy września 2013 roku. Współpraca z firmą Bohemia Sekt została podjęcia na czas nieokreślony. Więcej o firmach na www.zabka.pl, www.bohemiasekt.cz oraz www.amazis.com.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>