Szukaj

Włoskie wina, które zwiększą sprzedaż. Nowości od Amazis.net

Amazis.net quality food&drinks wprowadza kolejne nowości do oferty dedykowanej sklepom i sieciom handlowym. To specjalnie wyselekcjonowane wina włoskie, które mają na stałe zagościć w koszyku zakupowym Polaka ceniącego dobrą jakość w umiarkowanej cenie.

Zgodnie z raportem firmy doradczej KPMG, statystyczny Polak wypija 7 litrów wina rocznie, w tym 3,5 litra gronowego. Coraz chętniej sięga po wyższej jakości wina wytrawne (24 proc. wzrost sprzedaży w stosunku do roku ubiegłego!), nie wydając przy tym więcej niż 30 zł za butelkę. Wśród najczęściej wybieranych dominują propozycje europejskie, skąd pochodzi 75 proc. importowanych win gronowych. Kluczowym dostawcą są Włochy, które kierują na nasz rynek aż 21,3 mln litrów wina rocznie. Polacy otwierają się na nowości i wyższą jakość, a trend ten potwierdza się w ofercie producentów i dystrybutorów.

Polacy lubią Włochy!

Włochy to ponad milion winnic wytwarzających ok. 15 proc. światowej produkcji wina. Tym samym to jeden z największych, a przy okazji także najstarszych regionów uprawy winorośli na świecie. To także główny konkurent dla Francji i Hiszpanii o status największego producenta wina. Właśnie z Włoch sprowadzane są nowości Amazis.net quality food&drinks.

Nowe propozycje importera to starannie wyselekcjonowana oferta winnicy Almadi, stawiającej na tradycyjne metody produkcji wina. Almadi Pinot Grigio to owocowe wino o charakterystycznym orzechowym posmaku, z kolei w Almadi Chardonnay głównymi aromatami są nuty melona i jabłka. Obie propozycje to wina białe, wytrawne, klasyfikowane na półce w sugerowanym przedziale cenowym 30-35 zł. Wyróżnia je klasa IGT oraz charakterystyczna, elegancka butelka z czarną etykietą.

Nowa oferta Amazis.net quality food&drinks dedykowana jest sklepom i sieciom handlowym. Firma działa na rynku od 2010 roku zajmując się importem i dystrybucją win jakościowych oraz piw kategorii premium z uznanych regionów europejskich.

One Reply to “Włoskie wina, które zwiększą sprzedaż. Nowości od Amazis.net”

  1. pete says: 5 października, 2015 at 10:23 pm

    Podobnie jest z węgierskimi winami.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>