Szukaj

Trwa El Sol Salsa Festival – najgorętsza impreza taneczna w Europie!

Ponad 3 000 uczestników z ponad 60 państw świata i 5 różnych kontynentów wzięło udział w warszawskim El Sol Salsa Festival. Najważniejsze wydarzenie europejskiej sceny salsowej wspiera marka win El Sol, która w ramach wydarzenia zaprasza na cykl imprez tanecznych organizowanych w całej Polsce.

W tym sezonie El Sol Salsa Festival zapewnia podwójną dawkę latynoamerykańskich emocji. Podczas wydarzenia głównego 11. edycji festiwalu, przez trzy dni, od 6 do 8 listopada, Warszawa tętniła rytmami salsy, kizomby, bachaty, rumby i reggaetonu. Były warsztaty, koncerty muzyki na żywo i muzyczne sety serwowane przez najlepszych DJ-ów z całego świata. W festiwalu wzięło udział ponad 3 tysiące osób z ponad 60 państw świata. Na parkiecie bawiło się kilka pokoleń tancerzy i amatorów salsy.

Dla miłośników karaibskich dźwięków zagrali m.in. kultowy kubański zespół Alexander Aberu & Havana D’Primera, który po raz pierwszy wystąpił w Polsce. Współczesne brzmienia salsy usłyszeliśmy w wykonaniu bandu LA MAXIMA 79, a dźwięki zaostrzał słynny puzonista z Nowego Jorku Jimmy Bosch. Nie zabrakło także guru salsy – króla mambo Eddiego Torresa. Przez całą noc gorączkę zmysłów na parkiecie chłodziło wino El Sol.

El Sol Salsa Festival to wydarzenie najwyższej rangi w świecie tańca. Jesteśmy dumni mogąc wspierać pasję tylu tysięcy ludzi. Taniec wymaga temperamentu, a naszej marce go nie brakuje. Świat skojarzeń El Sol to właśnie pozytywna energia, otwartość i optymizm. Chcemy nimi zarazić całą Polskę – podkreśla Zuzanna Amarante, Brand Manager marki El Sol w AMBRA S.A. – Dlatego w tym roku, po raz pierwszy festiwalowi towarzyszy cykl imprez tanecznych organizowanych pod tą sama nazwą w pięciu miastach Polski.

Po spektakularnej inauguracji w Poznaniu El Sol Salsa Festival zawita do Łodzi, Bydgoszczy, Wrocławia i wróci do stolicy. Gwiazdą imprez towarzyszących jest urodzony w Hawanie i wychowany na parkiecie DJ Habanero, czyli Hector Del Rio Torres – profesjonalny tancerz, choreograf i instruktor tańców karaibskich. Hector przyjechał do Polski w 2007 roku. Miał zostać chwilę, a jest tu do dziś. Co go zatrzymało? Miłość do Polki i pasja tańca!

– Polacy i Kubańczycy są podobni. Wy też lubicie imprezy, dobrą muzykę i taniec. Salsa jest kubańskim tańcem ludowym, ale Europejczycy świetnie sobie radzą w rytmach kubańskich! Zwłaszcza kobiety je uwielbiają – opowiada DJ Habanero. – Ten taniec daje niezwykłą energię. Trzeba po prostu dać się jej porwać.

Jak podkreśla Hector, salsa zbliża ludzi. To miłość, namiętność, przyjaźń. A także sposób na stres. Mieliście ciężki dzień? Wytańczcie to! – Z energią, zmysłowością, radością i słońcem kojarzą się też wina El Sol. Pozwalają odkryć w sobie pasję i pozytywne emocje. Cieszę się, że ten festiwal możemy robić wspólnie, właśnie tutaj, w Polsce – odpowiada Hector Del Rio Torres.

Przed każdą imprezą DJ Habanero wraz z grupą taneczną w prawdziwie kubańskim stylu zaprasza do świata słonecznych rytmów, jeżdżąc po mieście …czerwonym, zabytkowym cadillakiem! Towarzyszy mu karaibski zespół Nando del Rio.

Na imprezach nie zabraknie gorących wrażeń i strefy El Sol, partnera i głównego sponsora projektu.

Patroni medialni: Onet.pl, naszemiasto.pl, Radio Kolor, Gala.
Organizator festiwalu w Warszawie i partner wydarzenia: Salsa Libre.
Główny sponsor: marka El Sol.

 

[box type=”info”] Rozkład wydarzeń

Impreza główna:

6-8.11.2015 Warszawa- impreza główna, Hotel Gromada, ul. 17 Stycznia 32

Imprezy cykliczne:

30.10.2015 Poznań – klub Muchos, ul. Nowowiejska 13/15 (start godz. 21.00)

13.11.2015 Bydgoszcz – klub Kuźnia, ul. Gdańska 67 (start godz. 21.00)

20.11.2015 Łódź – klub Wytwórnia, ul. Łąkowa 29 (start godz. 21.00)

12.12.2015 Wrocław – klub Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1 (start godz. 21.00)

18.12.2015 Warszawa – klub Hybrydy, ul. Złota 7/9 (start godz. 21.00)

Bilety do kupienia w kasach klubów, przed i w dniu imprezy, cena 20 PLN

Więcej informacji na: www.elsolsalsafestival.pl[/box]

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>