Szukaj

Sławne drinki – Biały i Czarny Rosjanin

Choć ostatnimi czasy popularność Rosjan w Polsce, delikatnie mówiąc zmalała, przekornie przedstawiamy wam kolejny sławny drink – Rosjanin w dwóch wersjach: białej i czarnej. Czarny Rosjanin został wymyślony przez Belga – Gustave’a Topsa. Drink został po raz pierwszy przyrządzony w 1950 dla ambasadorski amerykańskiej w Luksemburgu Perle Metsy. Jego młodszy brat – Biały Rosjanin różni się tylko jednym składnikiem. Biały to prawdziwa gwiazda srebrnego ekranu, zaistniał jako ulubiony drink bohatera granego przez Jeffa Bridgesa w filmie Big Lebowski.

Przepis

Przepisy na oba drinki są wręcz minimalistyczne. Dzięki prostej recepturze zarówno Czarnego, jak i Białego Ruska możemy przygotować w domu. Tego typu klasyczne drinki nie potrzebują zdobienia – wystarczy ładne szkło i odpowiednia ilość lodu.

Czarny Rosjanin

Do Czarnego potrzebne są tylko dwa składniki – wódka i likier Kahlua. Do tumblera wsypujemy lód, następnie 40 ml wódki i 20 ml likieru. Wszystko ostrożnie mieszamy, przelewamy do niskiej szklanki. I gotowe. Uwaga: drink jest naprawdę mocny!

Biały Rosjanin

Młodszy brat Czarnego – delikatniejszy i słodszy, smakuje szczególnie kobietom. Podobnie jak wyżej tumbler wypełniamy lodem, wódką, likierem, delikatnie mieszamy, po czym wylewamy do szklanki. Na koniec dodajemy około 30 ml mleka skondensowanego. Uwaga: składniki powinny tworzyć dwie wyraźne warstwy. Śmietankę najlepiej wlewać po ściance lub przez łyżeczkę.

Biały i Czarny to drinki łatwe i szybkie w przygotowaniu. Zadbajcie o wysokiej jakości artykuły spożywcze do przygotowania drinków, a na pewno ich smak was nie zawiedzie.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>