Szukaj

Portfolio Diageo Reserve zdominowało światowy ranking marek alkoholi

Marki z portfolio Diageo Reserve podbiły raport World’s 50 Best Bars 2016. W swoich kategoriach Bulleit, Tanqueray, Don Julio i Ketel One zostały uznane zarówno jako najlepiej sprzedające się (#1 best selling), jak i najmodniejsze (#1 most trending) marki alkoholowe na świecie. Johnnie Walker wytypowano jako #1 best selling i #2 top trending whisky, a Zacapa został najmodniejszym rumem na świecie.

Największym zwycięzcą tegorocznego raportu World’s 50 Best Bars okazał się Tanqueray, który nie tylko zdominował rankingi Top 10 najlepiej sprzedających się i najmodniejszych ginów. Marka zajęła również pierwsze miejsce jako „wybór barmanów” i najlepiej sprzedająca się wśród wszystkich kategorii alkoholi.

– „To niezwykły czas dla portfolio Diageo Reserve, który potwierdza, że nasze marki stanowią pierwszy wybór barmanów w najlepszych lokalach całego globu i jednocześnie cieszą się największą rozpoznawalnością wśród konsumentów na świecie” – powiedziała Cristina Diezhandino, globalna dyrektor zarządzający Diageo Reserve.

– „Osiągnięcia marek z naszego portfolio w rankingach World’s 50 Best Bars traktuję także jako niewiarygodny rezultat programu World Class, którego ambicją jest rozwijanie najlepszych doświadczeń i kultury spożywania koktajli na bazie najwyższej jakości alkoholi, m.in. przez inspirowanie i angażowanie środowiska barmańskiego oraz konsumentów w świat marek z luksusowej kolekcji Diageo Reserve” – dodała.

Raport World’s 50 Best Bars został zainicjowany przez światowy magazyn poświęcony alkoholom, Drinks International – jedną z najważniejszych publikacji branżowych. Zestawienie jest rezultatem badania ankietowego prowadzonego wśród 400 światowych ekspertów z 100 najlepszych barów na świecie, tworzących tzw. World’s 50 Best Bars Academy (elita barmanów i właścicieli barów).

– „Jeden z producentów napojów alkoholowych wyróżniał się w tegorocznym raporcie. Nasz sondaż przeprowadzony w 100 najlepszych barach na świecie wykazał, że Diageo zdominowało ten kanał sprzedaży. Co więcej, lokalizacja baru ani kategoria alkoholi nie miały większego znaczenia, bo bez względu na nie wskazania w większości padały na marki z portfolio tego koncernu” – powiedział Hamish Smith, redaktor raportu World’s 50 Best Bars.

W50BB Bartenders Choice 2016 RankingWyniki raportu World’s 50 Best Bars 2016 w odniesieniu do marek Diageo:

Tanqueray (największy zwycięzca raportu 2016)
#1 najmodniejszy gin
#1 najlepiej sprzedający się gin
#1 wybór barmanów wśród wszystkich kategorii alkoholi

Johnnie Walker
#1 najlepiej sprzedająca się szkocka whisky
#2 najmodniejsza szkocka whisky

Bulleit
#1 najmodniejsza amerykańska whiskey
#1 najlepiej sprzedająca się amerykańska whiskey

Ketel One
#1 najmodniejsza wódka
#1 najlepiej sprzedająca się wódka

Don Julio
#1 najmodniejsza tequila
#1 najlepiej sprzedająca się tequila

Zacapa
#1 najmodniejszy rum
#3 najlepiej sprzedający się rum

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>