Szukaj

Parker docenił Amarone Della Valpolicella 2007 Corte Giara

Istny deszcz wyróżnień zdobył w ostatnich miesiącach dom winiarski Allegrini z Włoch. Ostatnie z nich to wysoka lokata w prestiżowym rankingu win amerykańskiego dwumiesięcznika The Wine Advocate wina Amarone Della Valpolicella 2007 Corte Giara. Robert M. Parker Jr.’s, uznawany za jednego z najbardziej wpływowych krytyków wina na świecie, przyznał temu trunkowi 90 punktów.

Amarone Della Valpolicella Corte Giara

The Wine Advocate ukazuje się od 1978 roku głównie w Stanach Zjednoczonych, ale także w 37 innych krajach i uchodzi za swoisty przewodnik po świecie win przede wszystkim dla konsumentów.  Z założycielem Robertem M. Parkerem współpracuje grono międzynarodowych ekspertów.

Czerwone, wytrawne Amarone Della Valpolicella Corte Giara to wino ze szczepów Corvina Veronese, Rondinella i Molinara, o wyraźnie wyczuwalnym aromacie śliwek, czereśni i czerwonych jagód, z nutą wanilii oraz posmakiem czekolady. W  smaku głębokie, o długim zakończeniu, a jednocześnie miękkie i dobrze zbalansowane . Doskonale komponuje się m.in. z postarzonymi serami, świetnie nadaje się też do samodzielnego picia po posiłku.

Trunek ten powstaje w winnicy Corte Giara, położonej w zachodniej części regionu Veneto, znanego z doskonałych czerwonych win, powstających z lokalnych odmian winorośli. Właśnie tutaj wytwarzane są znakomite wina jakościowe firmowane znakiem rodzinnej firmy Allegrini, właściciela posiadłości Corte Giara i producenta wyróżnionego Amarone Della Valpolicella 2007 Corte Giara.

W Polsce znanych jest również kilka innych win tego domu winiarskiego, m.in. Allegrini Valpolicella Classico, Corte Giara Pagus Valpolicella, Corte Giara Pinot Grigio i Corte Giara Ripasso Valpolicella, dystrybuowanych  przez Partner Center.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>