Szukaj

Nowe spojrzenie na promocję win musujących

Nie od dziś wiadomo, że wino musujące to coś więcej niż tylko okazjonalny toast. Fakt ten potwierdza trend promowany przez Amazis.net, dystrybutora wysokojakościowych win z południowych Moraw, pokazujący zmianę podejścia polskich konsumentów do tej kategorii napojów alkoholowych. Postrzeganie win musujących w szerszym ujęciu to także szansa na wzrost ich sprzedaży poza standardowymi sezonami.

Moda na musujące drinki

Wyjątkowe bąbelki nie muszą towarzyszyć wyłącznie w sylwestrowe noce czy w czasie uroczystych okazji. Na bazie win musujących mogą powstać wyśmienite drinki, idealne na upalne popołudnia lub mniej i bardziej formalne przyjęcia. Są pyszne, a jednocześnie – prezentują się wyjątkowo efektownie. Mimo wszystko to trend mało popularny w Polsce, wynikający z wcześniejszego podejścia naszego rodaka, zgodnie z którym wino musujące to napój nadający się wyłącznie na toast, do tego mało przystępny w smaku ze względu na niską półkę jakościową. Amazis.net zmienia to postrzeganie.

W dzisiejszych, wysoce konkurencyjnych czasach, producenci chętniej otwierają się na konsumenta, jego coraz większe wymagania, a jednocześnie – ograniczenia finansowe. Mimo że spożycie wina w Polsce wykazuje tendencję zwyżkową, z naszego doświadczenia wynika, że dotyczy to win w kategorii cenowej nieprzekraczającej kwoty 25-35 zł. W tej cenie klient liczy na zakup wina szczepowego, wysokościowego, pochodzącego z uznanego regionu. Nie może być to zwykły „napój gazowany”, ale wino musujące wytwarzane albo metodą charmat, albo tradycyjną szampańską” – mówi Zuzanna Szymańska, marketing&pr director z Amazis.net.

Smaczny sposób na upał?

Schłodzone wino musujące może stanowić idealne uzupełnienie słonecznego popołudnia. W połączeniu z innymi składnikami, sokami, likierami czy owocami, stworzymy piękne i efektowne drinki, orzeźwiające – kwaśne lub słodkie. Przedstawienie klientom takich możliwości może spowodować, że wina musujące będą chętniej kupowane także poza tradycyjnym sezonem świątecznym.

Propozycje Amazis.net to drinki powstające na bazie morawskich win musujących. Wśród nich można wskazać m.in. białe wino Bohemia Sekt Demi Sec – mus produkowany metodą charmat, będący połączeniem szczepów Chardonnay, Blaufrankisch i Pinot Noir, oraz wytrawną Bohemię Sekt Sec, wino powstające ze szczepów Welschriesling i Grüner Veltliner. Naszej uwadze nie umknie też różowe wino musujące wytwarzane metodą charmat – Bohemia Sekt Rose Demi Sec, charakteryzujące się świeżym, kwiatowym aromatem oraz aksamitnie słodkim smakiem.

Bohemia Bubble

  •  100 ml Bohemia Sekt Sec
  • 20 ml syropu z jeżyn
  • 20 ml syropu cytrynowego

 

Cocktail Mimosa

  •  100 ml Bohemia Sekt Demi Sec
  • 100 ml świeżo wyciśniętego soku ze schłodzonych pomarańczy

 

Cocktail full of passion

  •  60 ml Bohemia Sekt Rose Demi Sec
  • 40 ml białej wódki
  • 30 ml syropu z kwiatów bzu czarnego
  • 10 ml soku z limonki
  • 60 ml soku z różowego grejpfruta

 Źródło: Amazis.com

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>