Szukaj

Hugel&Fils – czyli 12 pokoleń rodzinnej tradycji w dążeniu do doskonałości

Silne więzy rodzinne, malownicze regiony Alzacji, najwyższej jakości wina z charakterystycznymi żółtymi etykietami były tematami przewodnimi konferencji prasowej „Hugel&Fils – 12 pokoleń rodzinnej tradycji w dążeniu doskonałości”. Wydarzenie odbyło się 11 września br. w Duchnicka Wine&Food w Warszawie. Zorganizowała je firma Ambra S.A., dystrybutor win marki Hugel na rynku polskim. Podczas spotkania goście zapoznali się z pasjonującą historią słynnej alzackiej winnicy oraz degustowali wyborne wina z niej pochodzące. Gościem specjalnym był Etienne Hugel – właściciel i winemaker goszczonej przez Ambrę firmy winiarskiej.

Tradycją stają się spotkania z przedstawicielami marek win z portfolio Centrum Wina, należącego do spółki Ambra S.A. Tym razem na początku września, na specjalne zaproszenie firmy odwiedził nasz kraj przedstawiciel jednej z najbardziej znanych alzackich winnic Hugel&Fils. Podczas spotkania, które otworzył Robert Ogór – Prezes Zarządu Ambra S.A., francuski gość – Etienne Hugel – właściciel i winemaker w jednej osobie, opowiedział o początkach rodzinnego biznesu, którego korzenie sięgają aż 1639 roku. Z niezwykłą pasją i charyzmą przedstawił historię swojej winnicy oraz opowiedział o rozwoju marki „Hugel&Fils”. Szczególne zainteresowanie obecnych na wydarzeniu gości wzbudziły często przytaczane przez właściciela marki, słynącego z niezwykłego poczucia humoru ciekawe anegdoty. Oprócz wielu zabawnych historii, Etienne Hugel zaprezentował także potencjał i możliwości wytwarzania wina w Alzacji, a następnie przeprowadził degustację wina. Obecni na wydarzeniu dziennikarze mieli sposobność spróbowania najlepszych winnych propozycji marki Hugel: Gentil (2011), Riesling (2011), Pinot Gris Tradition (2010), Gewurztraminer (2011), Gewurztraminer Jubilee (2008), Gewurztraminer Tardive (2006).

Wina alzackie obecne są w ofercie Ambry od wielu lat, a ich dystrybucją zajmuje się Centrum Wina – marka spółki Ambra S.A., czołowego importera i lidera dystrybucji win w segmencie fine wines w Polsce. Centrum Wina znane jest z tego, że współpracuje z najlepszymi winnicami na świecie.

Centrum Wina dba o to, aby w jego ofercie znalazły się najlepsze marki win z całego świata. Jedną z nich jest znakomity Hugel&Fils. Jego najmocniejszą stroną jest jakość. W posiadłościach firmy uprawiane są tylko szlachetne, alzackie gatunki winogron o średniej długości życia winorośli wynoszącej 35 lat. Winorośle są naturalnie nawożone, a normy produkcji zachowane na najwyższym poziomie. Rodzina Hugel stworzyła podstawy prawne w tym zakresie, obowiązujące od 1983r., które są aktualnie najbardziej restrykcyjne ze wszystkich, jakie obowiązują na francuskich obszarach winiarskich AOC. O przestrzeganiu najwyższych standardów dodatkowo świadczy członkostwo firmy w elitarnym, międzynarodowym stowarzyszeniu „Primum Familiae Vini”, zrzeszającym najznakomitszych, światowych rodzinnych producentów wina. Przynależność do tej organizacji jest możliwa jedynie poprzez zaproszenie do jej grona – mówi Monika Pawłowicz – Purchasing Director w Ambra S.A.

Siłą tej znamienitej marki win jest również umiejętne łącznie tradycji z nowoczesnością. Z jednej strony przekazywane z pokolenia na pokolenie najlepsze techniki produkcji i uprawy winorośli, a z drugiej wprowadzanie pionierskich i innowacyjnych rozwiązań jak np. wyeliminowanie posmaku korka w winach, w wyniku czego po wieloletnich badaniach zostały wprowadzone korki DIAM. Nowa technologia pomogła rozwiązać powyższy problem, usuwając substancję TCA, odpowiedzialną za smak korka w winie, nie wpływając przy tym na jakość wina – dodaje.

Obecnie alzackie winnice Hugel&Fils rozciągają się na powierzchni 30 hektarów oraz dodatkowo na podstawie kontraktów handlowych owoce skupowane są z kolejnych 110 hektarów. Przeciętnie, co roku firma produkuje 100 000 skrzynek wina, z czego aż ok. 90% jest eksportowanych do ponad 100 krajów na całym świecie, w tym głównie na rynek zachodni i azjatycki.

W skład portfolio marki Hugel dystrybuowanej przez Centrum Wina wchodzą najbardziej wiodące linie:

  • Classic „Hugel” – produkowane z ręcznie zbieranych winogron, pochodzących z winnic o wieloletniej tradycji, słynących z upraw winorośli na najlepszych obszarach Riquewihir. Zgodnie ze swym alzackim charakterem wina te odzwierciedlają specyfikę i różnorodność winorośli oraz ich rocznik.
  • Tradition – wina z tej linii podlegają restrykcyjnym kryteriom selekcji wg. pochodzenia i dojrzałości, dzięki czemu uwydatniona zostaje ich głębia i osobowość. Produkowane są wyłącznie z czterech „szlachetnych” odmian winogron, które podwyższają ich potencjał wiekowy.
  • Jubilee – produkowane z odmian winogron uprawianych w najlepszych obszarach winiarskich posiadłości Hugel. Wina te pochodzą ze znamienitych roczników, są mocne i wytrawne. Do wydobycia ich pełnego potencjału wymagany jest długi proces leżakowania w butelkach.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>