Szukaj

Greckie nowości Amazis.net – dla detalu oraz HoReCa

Wina Ktima Biblia Chora, Ktima Gerovassiliou, Nico Lazaridi oraz Tsililis Mostra to greckie nowości w Polsce dystrybuowane przez firmę Amazis.net quality food&drinks. Oferta dedykowana rynkom retail i HoReCa to wina gatunkowe uznanych, greckich szczepów, jak m.in. Malagousia czy Assyrtiko, a także wina stołowe wyższej klasy butelkowane w karafkach.

Dzięki rozwojowi nowoczesnego winiarstwa promowanego przez Grecki Instytut Wina, kraj ten słynie z produkcji wyśmienitych trunków bazujących nie tylko na szczepach zagranicznych, ale także uznanych, regionalnych. Obecnie propozycje greckich winnic plasują się w czołówce ligi europejskiej, doskonale uzupełniając paletę najlepszych trunków Starego Świata.

Greckie nowości, które pojawiły się w ofercie Amazis.net quality food&drinks to wina tworzone w oparciu o tradycyjne metody produkcji łączone z wiedzą i doświadczeniem uzyskiwanym dzięki dostępowi do nowoczesnych technologii. To dorobek m.in. winnicy Ktima Biblia Chora o wielkości upraw 250 ha, znajdującej się na zboczach masywu górskiego Pangajon. Proponuje wina tworzone z połączenia szczepów francuskich z tradycyjnymi, greckimi. wino_fot_2To na przykład Ktima Biblia Chora Sauvignon Blanc/Assyrtiko czy Ktima Biblia Chora Merlot/Cabernet Sauvignon/Agiorgitiko. Kolejne nowości pochodzą z winnicy Nico Lazaridi, pierwszej która tworzy wina ze szczepów uprawianych w regionie Drama. Nowa oferta to także wino Ktima Gerovassiliou powstające z greckiego szczepu Malagousia. Winnica ta od 4 lat wymieniana jest wśród 100 najlepszych na świecie.

Wyjątkowo w ofercie Amazis.net quality food&drinks znalazły się nie tylko wina gatunkowe, ale także – stołowe. Tsililis Mostra to wina wyższej klasy butelkowane w eleganckich karafkach, umożliwiających łatwe otwieranie i ponowne zamknięcie. Greckie wina w karafce to nowość na polskim rynku, idealne propozycje na spontaniczne okazje.

Dodajmy, że na tę chwilę oferta greckich win Amazis.net quality food&drinks obejmuje dziewięć indeksów wybranych pod kątem zapotrzebowania polskiej branży retail i HoReCa. Więcej informacji udziela dystrybutor, [email protected].

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>