Szukaj

Dobre wino nie musi być drogie

Współczesny klient to osoba świadoma swoich decyzji zakupowych, wiedząca, że nabycie dobrego wina jakościowego nie musi być równoważne z wysoką ceną półkową. Odpowiedzią na ten trend jest nowa propozycja wina rocznikowego z południowych Moraw – Chateau Bzenec Bzenecká Lipka, wprowadzona na polski rynek na początku 2014 roku przez wyłącznego dystrybutora, firmę Amazis.net.

Z obserwacji wynika, że polski rynek win rozwija się spokojnie, ale systematycznie. Ma to związek z rosnącym zainteresowaniem Polaków tego typu trunkami oraz świadomością, że podejmując decyzję zakupową można wybrać jakość w ekonomicznej cenie. – Jeżeli klienci ograniczają wydatki na wino, to fakt ten wynika raczej z przekonania, że mogą zakupić wino szczepowe nie płacąc więcej niż 25-30 zł brutto za butelkę – sugeruje Zuzanna Szymańska z Amazis.net. Polski konsument analizuje więc etykiety, zdobywając w ten sposób informacje o regionie pochodzenia, odmianie czy roczniku produkcji danego wina. W ten sposób dowiaduje się, że wyższa półka jakościowa nie zawsze musi oznaczać wyższą półkę cenową. Właśnie w trend ten wpisuje się nowa oferta Amazis.net na 2014 rok przeznaczona dla sklepów wielkopowierzchniowych oraz detalistów.

Nowa propozycja Amazis.net to jakościowe wino spokojne Chateau Bzenec Bzenecká Lipka pochodzące prosto ze słonecznych, południowych Moraw – regionu słynącego z produkcji wyśmienitych win białych. Chateau Bzenec Bzenecká Lipka to półwytrawne wino szczepowe, które powstaje ze starannie dobranych gron Riesling. W smaku bardzo harmonijne oraz charyzmatyczne, o zdecydowanych, miodowo-kwiatowych aromatach. Wino zasmakuje szczególnie do dań drobiowych, rybnych oraz kremowych sosów.

Dystrybucją morawskich win jakościowych w Polsce zajmuje się firma Amazis.net. Wino Chateau Bzenec Bzenecká Lipka dostępne jest w sprzedaży od początku 2014 roku, sugerowana cena półkowa wynosi 24,99 zł.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>