Szukaj

Dobre wina na weselu

Za sprawą wyżu demograficznego w ostatnich latach w Polsce branża ślubna przeżyła prawdziwy renesans. Odbyło się tak dużo przyjęć weselnych , że w ciągu zaledwie kilku lat tradycyjne polskie wesele  przeszło wiele zmian w tym także sposób serwowania trunków wysokoprocentowych oraz ich rodzaj serwowany podczas wesela. Do niedawna tradycyjne polskie wesele kojarzone było z szaleńczą zabawą w remizie w której grała fałszująca orkiestra weselna, goście zaś spożywali głównie wódkę i tzw. „księżycówkę”. Jednak duży popyt w branży ślubnej spowodował, że właściciele restauracji i domów weselnych prześcigali się w atrakcjach co zmieniło zupełnie obraz dzisiejszego przyjęcia weselnego.

Obecnie Pary Młode organizujące przyjęcie weselne muszą pokonać szereg formalności oraz przygotowań obejmujących wynajem takich usług jak: fotograf, kamerzysta, zespół na wesele, limuzyna, catering, jubiler, restaurację, a od nie dawna profesjonalne usługi barmańskie, które stały się bardzo modne. Jako, że często uczestniczę przy obsłudze wesela zauważyłem, że coraz częściej gościom weselnym nie wystarcza już jeden gatunek wódki na stole, lecz częściej spożywają również marki i gatunki takie jak whiskey, gin czy dobre markowe wina. Szczególnie to płeć piękna upodobała sobie wina, które są lżejsze od tradycyjnych alkoholi wysokoprocentowych.

Najbardziej popularne wina pochodzą z winnic włoskich i francuskich, ale można też spotkać bardziej egzotyczne jak np: chilijskie czy brazylijskie. Wina i trunki alkoholowe serwowane są na weselu na dwa sposoby. W formie stołu drinkowego gdzie goście sami mogą smakować i zaopatrywać sie w alkohole lub w wersji dla bardziej zamożnych w formie usług barmańskich. Barmani wyspecjalizowali się w obsłudze wesel tak dobrze, że sami zapewniają wszystko począwszy od gustownego stołu i baru drinkowego po wszystkie alkohole. Wybór trunków ogranicza tylko nasza kieszeń i zamożność.

Popularność usług barmańskich podczas przyjęcia weselnego jest ogromna co widać podczas samego przyjęcia. Goście chętnie korzystają z takich usług i możemy być pewni, że tego typu usługi na stałe wejdą do obrazu dzisiejszego wesela.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>