Szukaj

Definicja wina obroniona

Korzystna dla Polski definicja wina obroniona. Zgodzili się na nią unijni ministrowie rolnictwa – poinformowała Portugalia, kierująca pracami Wspólnoty.

Polska wyszła więc zwycięsko z batalii w obronie wina owocowego, którą toczyła od kilku miesięcy. W lipcu Komisja Europejska zaproponowała, by winem można było nazywać trunek wyprodukowany tylko z winogron. Teraz Warszawa uzyskła zgodę także na produkcję popularnego w naszym kraju wina owocowego – z jabłek, pożyczek, czy wiśni. W tej sprawie wspierały nas Szwecja, Finlandia i Niemcy, które argumentowały, że w wielu rejonach Europy nie uprawia się winogron. Tam tradycją jest na przykład produkcja z jabłek.

Komisja Europejska uległa więc presji i zmieniła swoją propozycję – mówi rzecznik Komisji Michael Mann. „Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystko, co proponujemy, jest w pełni akceptowane. Musimy słuchać krajów członkowkich. Zdecydowaliśmy więc, że wino owocowe będzie nadal produkowane” – dodał rzecznik. Ostateczną zgodę w tej sprawie unijni ministrowie rolnictwa mają potwierdzić w przyszłym miesiącu, ale będzie to już tylko formalność.

Źródło: waluty.com.pl

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>