Szukaj

„Decanter” docenił Zuccardi Q Tempranillo

Prestiżowy magazyn winiarski „Decanter” w najnowszym rankingu docenił wino Zuccardi Q Tempranillo. Zostało ono uznane za jedno z najlepszych czerwonych win argentyńskich, które powstały z innego szczepu winorośli, niż najpopularniejszy w tym kraju Malbec. Peter Richards MW, ekspert „Decantera”, przyznał Zuccardi Q Tempranillo (z rocznika 2008) 17,5 na 20 możliwych punktów, plasując tym samym na drugim miejscu (ex aequo) wśród wszystkich ocenianych win.

Zuccardi Q Tempranillo

Zuccardi Q Tempranillo to wytrawne, wyraziste wino z limitowanej, najwyższej jakości linii Zuccardi Q domu winiarskiego Familia Zuccardi. Jest skomponowane w 100% z gron Tempranillo, zbieranych w ściśle określonym czasie: drugim i trzecim tygodniu marca, w winnicach Santa Rosa (Mendoza). Starzeje się przez co najmniej 12 miesięcy w beczkach z dębu amerykańskiego, ma duży potencjał starzenia. W okazałym aromacie dominują czarne porzeczki i maliny z nutami wanilii, czekolady, przypraw korzennych, tabaki i skóry.

Linia Zuccardi Q („Q” od słowa „quality”, czyli „jakość”) to jeden z flagowych okrętów rodziny Zuccardi. Zapoczątkowało ją, przed 15 laty, właśnie Tempranillo, w następnych latach została wzbogacona kolejno o Malbec, Cabernet Sauvignon i Chardonnay. Wszystkie rodzaje win z tej linii były wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych konkursach jakości alkoholi. Wyróżnione ostatnio Zuccardi Q Tempranillo zdobyło m.in. złote medale podczas International Wine Challenge we Francji i w Londynie, a także na Concurso de Vinos Catador Hilton w Argentynie. Magazyn „Decanter” przyznał mu wcześniej tytuł „The best Value from Argentina”.

W Polsce znane i cenione są też inne wina tego producenta, m.in. z linii Fuzion, Zuccardi Zeta i Santa Julia . Ich importerem i dystrybutorem jest firma Partner Center.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>