Szukaj

Czym zastąpić wino?

Istnieją sytuacje, gdy nie chcemy bądź nie możemy napić się alkoholu. Ciąża, prowadzenie auta, choroba, dieta, czy zwyczajny brak ochoty na kosztowanie rozmaitych trunków, nie musi spotykać się ze współczującym wzrokiem towarzyszy i gorszą zabawą. Zobacz, co można zrobić w takiej sytuacji!

Wiele osób lubi kulturę picia alkoholu – delektowanie się zimnym piwem w upalny dzień lub lampką wina do obiadu sprawia wiele przyjemności. Są jednak sytuacje, gdy z pewnych względów trzeba zrezygnować z jego picia – z  pomocą mogą przyjść trunki bezalkoholowe, które w smaku są niemalże identycznie z ich procentowymi odpowiednikami. Lepsze samopoczucie wśród pijących znajomych i korzystanie do woli z uroków picia wina czy piwa bez przykrych konsekwencji to największe zalety tego rozwiązania. Piwo bezalkoholowe można kupić w wielu sklepach spożywczych, a w wino najprościej zaopatrzyć się w sklepach internetowych. W trakcie zamówienia warto skorzystać z kuponów rabatowych (KLIK) na wina bezalkoholowe i nabyć je w korzystniejszej cenie. Dobry smak win zapewnia proces dealkoholizacji, w którym zachowuje się aromat i wszystkie walory smakowe przy niemal całkowitej redukcji alkoholu.

Wina bezalkoholowe robią się na rynku coraz popularniejsze. Jedną z ich podstawowych zalet jest dostępność dla wszystkich osób, które nie mogą pić alkoholu. Bez obaw mogą spożywać je kobiety w ciąży czy osoby prowadzące pojazdy mechaniczne. Z powodu braku zawartości wysokokalorycznego alkoholu są również dobrym rozwiązaniem dla osób będących na diecie i sportowców.

Wino bezalkoholowe to świetna alternatywa dla tradycyjnego alkoholu. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy rodzina czy znajomi mocno namawiają do picia? Pierwszym rozwiązaniem jest po prostu nie mówienie o braku alkoholu w Twoim trunku – z pewnością nikt się nie zorientuje. W innej sytuacji możesz przykładowo zdawkowo odpowiedzieć: „biorę leki”. Istnieje nieduże ryzyko, że znajomy będzie drążył temat, a Ty unikniesz długich (zwykle nieskutecznych) tłumaczeń i ciągłego namawiania do picia.

Picie alkoholu jest w polskiej kulturze tak mocno zakorzenione, że postawa abstynencka może spotykać się z dużym niezrozumieniem. Warto wtedy zaopatrzyć się w wino bezalkoholowe i w dobrej atmosferze spędzić spotkanie ze znajomymi.

Zdjęcie: © Tim Reckmann / PIXELIO)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>