Szukaj

Czeskie piwa Praga teraz w Polsce!

Nowe propozycje w ofercie Amazis.net quality food&drinks potwierdzają, że piwa małych i średnich browarów stanowią coraz większą wartość dla polskiego konsumenta. Importer przedstawił nowości – Praga Authentic Czech Beer, czeskie piwa kategorii premium dedykowane sieciom handlowym i detalicznym oraz segmentowi HoReCa.

Smak tradycji zamknięty w czeskim piwie klasyfikowanym w kategorii premium – to definicja Praga Authentic Czech Beer. Kolekcja Praga Premium Pils i Praga Dark Lager to nowości na polskim rynku. Tajemnicą ich smaku jest 200-letnia tradycja produkcji opierająca się na niezmechanizowanych metodach oraz wykorzystaniu wyłącznie naturalnych składników. Potwierdzeniem wysokiej jakości jest także długi proces warzenia piwa trwający od 55 do 65 dni, co jest charakterystyczne dla piw produkowanych w małych i średnich browarach. Dodajmy, że Praga Premium Pils to piwo o zawartości alkoholu 4,7% (OG/ciężar pierwotny 11,2%), a Praga Dark Lager – 4,5% (OG/ciężar pierwotny 11,4%).

Zaletą marki jest także nazwa, bardzo charakterystyczna, łatwa do zapamiętania oraz budząca pozytywne skojarzenia tożsame z wysoką jakością właściwą dla czeskich brandów – przekonuje Zuzanna Szymańska z Amazis.net quality food&drinks. Jak dodaje Miroslav Zeman, współwłaściciel marki Praga Authentic Czech Beer: – Piwo to integralna część czeskiej kultury. Dlatego tak wielką wagę przykłada się zarówno do wyboru składników, jak i samego procesu warzenia piwa. Praga leżakuje do 60 dni, cztery razy dłużej niż piwa produkowane w dużych browarach. Rezultatem tych prac jest pełne orzeźwienia piwo premium, będące naszą narodową dumą. Nie bez powodu obie propozycje – Praga Premium Pils i Praga Dark Lager to złoci medaliści zeszłorocznej edycji konkursu Word Beer Awards, który odbył się w Stanach Zjednoczonych.

Dodajmy, że piwa Praga klasyfikowane są w segmencie premium. Do tej pory do najważniejszych rynków eksportowych należały: Afryka, Rosja, Chiny, USA, Włochy, Niemcy i Brazylia. W Polsce piwa będą dostępne od listopada 2014 roku. W ofercie pojawią się bezzwrotne butelki 0,33 i 0,5 litra oraz zwrotne kegi o objętości 30 litrów dostarczane na potrzeby segmentu HoReCa. W ramach promocji nowej marki importer przygotowuje m.in. materiały POS oraz kampanie informacyjne i reklamowe prowadzone w prasie drukowanej i internetowej.

Amazis.net quality food&drinks (wcześniej undiscovered wines) jest wyłącznym importerem czeskich piw Praga w Polsce. Przedstawiciel nie wyklucza nawiązania dalszej, stałej współpracy z wybranym polskim dystrybutorem posiadającym w ofercie marki kategorii premium kierowane do punktów handlowych oraz branży HoReCa.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>