Szukaj

Bohemka na górskim szlaku

Od marca br. lampkę morawskich win dystrybuowanych przez BS Bohemia Sekt Polska wypić można także w czasie górskich wycieczek. Na wyśmienitą kuchnię polską w akompaniamencie win z winnic Habánské sklepy, Château Bzenec i Vino Mikulov zapraszają schroniska Pasterka i Na Szczelińcu w samym sercu Gór Stołowych.

Müller Thurgau

Schroniska Pasterka i Na Szczelińcu, znane amatorom górskich wycieczek, słyną z serwowania wyśmienitej kuchni polskiej oraz dań rybnych, z drobiu, wołowiny oraz wieprzowiny. A nic tak nie podkreśla walorów smakowych potraw jak lampka jakościowego wina tuż po dniu pełnym emocji na górskich szlakach. Dlatego od marca br. w obu schroniskach, oprócz kufla czeskiego piwa, skosztować można także win sprowadzanych prosto ze słonecznych, południowych Moraw, jednego z najbardziej uznanych regionów winiarskich na świecie.

W ofercie schronisk znaleźć można wina proponowane przez BS Bohemia Sekt Polska. Linia classic od Habánské sklepy to wytrawne wina białe oraz czerwone, w tym Müller Thurgau, białe wino będące dumą morawskich winnic. Smak potraw z wołowiny podkreśli Modry Portugal (Portugieser) od Château Bzenec, rubinowe wino o aromacie dojrzałej czereśni. Podróżnicy mogą wybrać także linię Svatý Urban z winnicy Vino Mikulov – półsłodkie wina białe, różowe i czerwone, pełne słodyczy z domieszką goryczki, charakterystycznej dla win wytrawnych.

BS Bohemia Sekt Polska proponuje wina spokojne oraz musujące z pięciu morawskich winnic – Bohemia Sekt, Chateau Bzenec, Habánské sklepy, Vino Mikulov oraz Winnica Pavlov. Do tej pory sprzedaż prowadzona była zarówno przez Internet, jak i polskie sieci spożywcze i hurtownie, sklepy winiarskie oraz restauracje.

Źródło: BS Bohemia Sekt Polska, www.bohemiasekt.pl

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>