Szukaj

„Bieg po nowe życie” z Dorato

Czy jest możliwe uprawianie sportu po przeszczepie? Jak najbardziej! Dowiedli tego uczestnicy „Biegu po nowe życie” zorganizowanego 5 marca 2011 r. w Wiśle w ramach projektu społecznego „Sport Snow Show” na rzecz promowania idei transplantacji. W projekcie wzięły udział Gwiazdy sportu, telewizji, mody i estrady. Sponsorem wydarzenia była marka Dorato – ulubione wino musujące Polaków, które od lat towarzyszy w świętowaniu ważnych chwil w życiu człowieka.

Pomysłodawcą projektu jest Przemysław Saleta, który oddając nerkę swojej córce, stał się żywym przykładem na to, jak można służyć szczytnej sprawie bez szkody dla własnego aktywnego trybu życia. Celem projektu jest zwiększenie społecznego poparcia dla idei medycyny transplantacyjnej oraz przełamywanie barier społecznych i psychologicznych w tym obszarze, co przyczyni się do zwiększenia liczby narządów do transplantacji dla pacjentów, którzy czekają na nowe życie.

To pierwsza edycja projektu społecznego „Snow Sport Show”, promującego działania prozdrowotne, edukację w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizację społeczeństwa do świadomego oddawania organów.

Upowszechnianie w społeczeństwie świadomości, że po transplantacji można prowadzić normalny, aktywny tryb życia, poprzez organizowanie tego typu imprez to wspaniały pomysł – mówi Senior Brand Manager marki Dorato i CIN&CIN Tomasz Gasiński. – Zdajemy sobie sprawę, jak ważna w dzisiejszych czasach jest społeczna odpowiedzialność biznesu, dlatego bardzo chętnie bierzemy udział w takich inicjatywach. Poza tym jest to niezwykle radosna impreza, z pozytywnym, optymistycznym przekazem, a takie okazje marka Dorato chce wspierać” – dodaje.

Oprócz Przemka Salety w biegu na nartach wystartowało wielu znanych sportowców, aktorów, muzyków i dziennikarzy, m.in.: Joanna Jabłczyńska, Paweł Kukiz, Tomasz Iwan, Jacek Czachor, Jarosław Jakimowicz, Marysia Sadowska, a także duża grupa osób po przeszczepach z Polskiego Towarzystwa Sportu Po Transplantacji. Patronami imprezy byli para prezydencka Anna i Bronisław Komorowscy, a ambasadorami – lekarze specjaliści w dziedzinie transplantologii.

Uczestnicy biegu, o których można chyba powiedzieć, że wszyscy są zwycięzcami, uczcili dobiegnięcie do mety, otwierając 3-litrową butelkę wybornego wina musującego Dorato. Radości przy szampańskich bąbelkach nie było końca.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>