Szukaj

Anna świętuje z Hardysem

W rankingach popularności damskich imion od lat dzierżą palmę pierwszeństwa. W Polsce jest ich ponad milion. I chociaż kalendarze wskazują aż 17 terminów, w których Anny mogą obchodzić imieniny, większość świętuje 26 lipca.

Hardys Stamp of Australia Grenache Shiraz Rose

Doroczny dylemat solenizantek: czym podjąć gości? Co do trunków nie ma wątpliwości – warto postawić na wino. Godne polecenia jest np. australijskie jasnoróżowe Hardys Stamp of Australia Grenache Shiraz Rose, które świetnie podkreśli zarówno świeży smak sałatki, jak i słodycz malinowego sorbetu.

Seria „ze znaczkiem” produkowana przez dom winiarski Hardys to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Znaczki na butelkach nawiązują wizerunkiem do tych, które były w obiegu w 1937 roku. Ale wino nie tylko oryginalnie wygląda – tak samo smakuje. To mieszanka dwóch szczepów: Grenache (62%) i Shiraz (38%). Pierwszy odpowiada za wysoką koncentrację owocowych aromatów i głębię winnego smaku, drugi – za indywidualny charakter wina.

Rzeczywiście, to trunek, który oczarowuje owocowym bukietem zaraz po odkorkowaniu butelki. Musi być tylko dobrze schłodzony (do 10-12 ºC), a aromat dojrzałych malin i truskawek podszyty delikatną  kwiatową nutką, długo utrzyma się na podniebieniu. Przyjemnie odświeża, łagodnie orzeźwia i pobudza apetyt. A w takim towarzystwie można kulinarnie zaszaleć. Co serwować gościom? Po przystawce z warzyw w sosie winegret, dobór dania głównego nie powinien sprawić kłopotu. Bo wino różowe pasuje zarówno de lekkich „zielonych” dań, jak i do potraw z drobiu czy cielęciny (najlepiej serwowanych w wersji „na słodko” – z rodzynkami, brzoskwiniami, żurawiną), pasztetów czy owoców morza. Jeśli chodzi o desery, nie ma tu reguły: podkreśli finezję sorbetów, jedwabistość musów i kremów, a także owocową głębię galaretek. Jednym słowem: morze możliwości…

Butelka różowego Hardysa ze „znaczkiem” na etykiecie to także oryginalny pomysł na prezent dla solenizantki, do tego zdrowy  – wino rose to przecież kopalnia witamin C, PP oraz z grupy B.

Drogie Anny, niechaj Wasze święto będzie przyjemne i pełne niespodzianek, jak różowe wino…

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>